Sprzątanie bardziej eko

nie przy pomocy ciepłej wody oraz gąbki. Okna świetnie się umyją jeżeli pomieszamy w proporcji 1:2 ocet z wodą z odrobiną soku z cytryny. Warto też używać ten płyn do kafelek w łazience, ponieważ świetnie usuwa kamień i zabija zar

Dodane: 03-02-2017 04:47
Sprzątanie bardziej eko

Kwesta receptur na środki czystości

Praktycznie każdą powierzchnię w domu można wyczyścić bez użycia chemii domowej. Dla przykładu naczynia, nawet te tłuste, można umyć jedynie przy pomocy ciepłej wody oraz gąbki. Okna świetnie się umyją jeżeli pomieszamy w proporcji 1:2 ocet z wodą z odrobiną soku z cytryny. Warto też używać ten płyn do kafelek w łazience, ponieważ świetnie usuwa kamień i zabija zarazki.

Te sposoby to jedynie kilka przykładów na ekologiczne sprzątanie. Co więcej takie sprzątanie jest też dużo tańsze, a jeżeli mamy małe dzieci to ochronimy je przed drażniącymi substancjami, które wchodzą w skład popularnych środków czystości.


Wiki i cytat o occie

Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa. Ocet był znany już od czasów starożytnych, wykorzystywano go do polewania kamieni bądź skał, które później ulegały rozpadowi, ocet znalazł również szerokie zastosowanie w wielu iberyjskich kopalniach w czasie panowania Kartaginy w Hiszpanii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet


Domowe metody na sprzątanie

Dlaczego warto zrezygnować z chemii do domowych porządków? Ekologiczne czyszczenie ma następujące zalety: oszczędzamy pieniądze i dbamy o środowisko.

Domowy płyn do mycia szyb można bez problemu wykonać z odrobiny mydła, soku z cytryn, octu i wody. Takie płyn świetnie czyści okna i powierzchnie szklane. Do prania można spokojnie stosować szare mydło w płatkach lub naturalny proszek. Tak właśnie prały nasze babcie, więc warto się ich zapytać czego jeszcze używały do sprzątania w domu. Z pewnością podpowiedzą co i jak. Warto też próbować na własną rękę, ponieważ soda oczyszczona i ocet potrafią zdziałać cuda.© 2019 http://kreskowka.com.pl/