Przydomowa oczyszczalnia ścieków - kilka przydatnych informacji

Dodane: 14-09-2016 06:29
Przydomowa oczyszczalnia ścieków - kilka przydatnych informacji preparaty do oczyszczalni

Dywany kiedyś i dzisiaj

Przez wiele lat ręcznie robione dywany były domeną tylko najbogatszych i posiadane takiego dywanu stanowiło swego rodzaju przesłanie o stanie majątkowym właściciela. Od XIX wieku powstawało coraz więcej zakładów produkujących dywany, przez co stawały się one coraz tańsza i szerzej dostępne.

Dzisiaj praktycznie każdy dywan dostępny na rynku jest tkany maszynowo, więc traci nieco na pewnych walorach rękodzieła, które zawsze jest w cenie. Co prawda zostało kilka firm produkujących dywany ręcznie i to właśnie one w dzisiejszych czasach stają się znowu coraz bardziej popularne.


Kwestie ekologiczne

Współczesny sprzęt AGD jest całkiem oszczędny. Dotyczy to również urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, musimy się zastanowić nad tym, jakich środków chemicznych używamy. W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są proszki do prania. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


Prysznic zamiast wanny

Woda jest niezwykle cennym surowcem, także w aspekcie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można wybrać prysznic, jednak sprawdzajmy co jakiś czas stan baterii - zakamieniała sprawi, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Wypada także zwrócić uwagę na to, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki niemu ciśnienie wody będzie wysokie, jednak poleci jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.© 2019 http://kreskowka.com.pl/