Poligrafia w centrum uwagi

ety samoprzylepneOznakowanie produktów to podstawa identyfikacji marki i powiązania jej z danym produktem. Dlatego właśnie firmy produkcyjne zamieszczają na swoich etykietach znaki firmowe zaraz obok nazwy samego produktu. Ma to d

Poligrafia w centrum uwagi Poligrafia to temat rzeka, niektóre zakłady specjalizują się jedynie w konkretnej dziedzinie, jak na przykład , ale są niezawodne w tym zakresie. Krótko o poligrafii i drukowaniu.

Etykiety samoprzylepne

Oznakowanie produktów to podstawa identyfikacji marki i powiązania jej z danym produktem. Dlatego właśnie firmy produkcyjne zamieszczają na swoich etykietach znaki firmowe zaraz obok nazwy samego produktu. Ma to duże znaczenie odbioru marki przez klienta, jak również ogólnego wrażenia jakie dana firma wywiera na szeroko rozumiany rynek konsumencki.

Dlatego właśnie ważny jest projekt i samo wykonanie takiej etykiety, czy naklejki na produkcie. Jest wiele zakładów poligraficznych, jednak nie każdy ma w swojej ofercie dobre jakościowo produkty typu etykiety samoprzylepne. Warto pomyśleć o zainwestowaniu w takie etykiety, ponieważ to w zasadzie podstawa dla każdego produktu.


Uzyskiwanie kolorów w druku

Każdy druk musi posiadać wzornik barw, które wykorzystywane są w całym procesie. Nie jest tajemnicą, że tusze są mieszane, aby uzyskać więcej barw. Podstawową przestrzenią barw w druku jest CMYK, na którą składają się kolejno kolory:
C - Cyjan, odcień koloru niebieskiego
M - Magneta, czyli inaczej karmazynowy
Y - Yellow (Żółty)
K - Black (Czarny)
Łączenie tych kolorów umożliwia uzyskanie każdej barwy, którą potem można przenieść na druk np. naklejek, wizytówek czy plakatów. Istnieją różne metody druku i mieszania barw, jednak właśnie CMYK jest tym najpopularniejszym i stosowanym zarówno profesjonalnie jak i w biurowych drukarkach i maszynach wielofunkcyjnych.


CMYK i inne kolory - cytat z Wikipedii

Teoretycznie można uzyskać kolor czarny przez złożenie kolorów C+M+Y, ale w praktyce tak uzyskany kolor czarny jest kolorem ciemno-brudno-brązowym. Poza tym ekonomicznie nieuzasadnione byłoby drukowanie czarnego tekstu za pomocą składania barw CMY. Widoczne jest to na separacji CMY i CMYK: aby w pierwszym przypadku osiągnąć efekt finalny należy znacznie więcej zużyć farby drukarskiej niż w przypadku separacji CMYK. Przy zwiększonym zużyciu farb pojawia się też problem techniczny w procesie druku. Jednym z nich może być utrudnione schnięcie, a co za tym może iść ? odbijanie w stosie, ścieranie się farby, opóźnienia w dalszej odróbce druku np. cięcie na gilotynach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/CMYK



© 2019 http://kreskowka.com.pl/